Męska skórzana kurtka – który model wybrać?

Już jakiś czas temu odzież skórzana męska stała się niezwykle modna. Zyskała na popularności i do dziś nie wychodzi z mody. Stało się to za sprawą wielu czynników, między innymi ikon popkultury, które szerzyły modę na odzież ze skóry. Sama męska skórzana kurtka pojawiała się w wielu znanych filmach, które na stałe zapisały się w historii kina. Każdy mężczyzna chciał poczuć się, jak prawdziwa gwiazda, sprawiając sobie awiatory oraz pilotkę, jaką nosił Tom Cruise.

męska skórzana kurtka

Jeśli również gustujesz w tego typu estetyce, lecz nie wiesz, jaką kurtkę sobie sprawić, zobacz, co charakteryzuje dwa najpopularniejsze modele skórzanych kurtek:

Ramoneska męska – to pierwszy model na liście klasyków. Rozpowszechniony przez motocyklistów za sprawą swej funkcjonalności, stał się na tyle modny, że zaczęli go nosić wszyscy mężczyźni, a z czasem i kobiety. Zresztą, nic dziwnego! Zdecydowanie wyróżnia się na tyle innej skórzanej odzieży za sprawą skośnego zamka, asymetrycznych kieszeni i rockowego wyglądu.

Pilotka męska – wywodzący się z wojska krój męskiej skórzanej kurtki. Zyskał na popularności za sprawą filmu Top Gun. Zazwyczaj posiada dwie duże kieszenie i kożuszkowy kołnierz lub stójkę. Pomimo wspólnego pochodzenia, dostępnych jest wiele różnych modeli stylizowanych na oryginalną męską pilotkę.

Oba modele są bardzo charakterystyczne i raczej trudne do pomylenia. Jeśli gustujesz w bardziej rockowym klimacie – wybierz ramoneskę Sprawdzi się idealnie zestawiona z koszulą w kratę lub jeansami. Z kolei pilotka jest nieco bardziej uniwersalna, choć nie można odmówić jej stylu. Z pewnością sprawdzi się przy nieco bardziej eleganckich stylizacjach – koszuli czy formalnych spodniach.