Jak wykorzystać skórzane dodatki i inne elementy ubioru?

Jak powszechnie wiadomo, skóra, jako materiał, jest wykorzystywana niezwykle często. Przekłada się to na niezliczoną ilość wariacji, które powstają w głowach światowej sławy modowych projektantów, a następnie prezentowane są na wybiegu. Wiele z tych odważnych stylizacji nigdy nie trafi na ulicę. Część z nich jednak stanie się zapewne inspiracją do tworzenia własnych kombinacji.

Skórzane elementy ubioru są bowiem niezwykłym urozmaiceniem chociażby zwykłego odzienia. Nadają charakteru i dodają stylu. Niezliczona jest także ilość sposobów, na jakie można je wykorzystać. Najczęściej szyje się ze skóry rękawy lub wstawki po bokach bluzki. Podobnie ze spodniami – popularne jest wszywanie pasków skóry wzdłuż nogawek. Ponadto, często projektuje się mankiety, kołnierzyki czy pagony ze skóry. Jak widać – możliwości jest mnóstwo, a sami projektanci bardzo chętnie sięgają po ten wdzięczny rodzaj materiału.

Jednym z projektantów, który często wplata skórzane motywy do swoich kolekcji, jest Roberto Cavalli. Pod marką Just Cavalli tworzone są projekty, które z niezwykłą gracją łączą w sobie najmodniejsze trendy. Psychodeliczne printy, paski, krata i krótkie kurtki skórzane – wszystko da się połączyć!

Just Cavalli Pre-Fall 2015, Źródło: www.style.com

 

Cavalli niezwykle umiejętnie wykorzystuje skórzane elementy garderoby. Zestawia je z różnego rodzaju innymi materiałami. Całość stylizacji utrzymana jest w czarno-białym klimacie, pojawiają się geometryczne wzory i bliżej niesprecyzowane printy. Skórzane ramoneski damskie i skórzane dodatki, to zdecydowanie motyw przewodni całej kolekcji.