Kożuch zimowy: jak dbać o skórę?

Odpowiednia pielęgnacja odzieży i galanterii skórzanej to podstawa i gwarancja na to, że posłuży nam ona przez dość długi czas.  Często zdarza nam się, że zapominamy odpowiednio dbać i pielęgnować okrycia wierzchnie, a po zakończonym sezonie po prostu odwieszamy kurtki i płaszcze do szafy, nie zabezpieczając ich odpowiednio.

Aby więc taki kożuch zimowy lub skórzana kurtka zimowa posłużyły nam naprawdę długo warto zadbać o to, jak je przechowujemy. Warto pamiętać, że mają one swoją wagę, co oznacza, że potrzebują odpowiednio dopasowanego wieszaka. Ważne jest, aby nie był to typowy cienki wieszak, lecz, żeby był dobrze wyprofilowany i odpowiednio gruby.

Wieszak na kożuchy zimoweŚrodek konserwujący

Czyszczenie skórzanej kurtki lub kożucha powinno odbywać się regularnie, gdyż jest to gwarancja na to, że z naszym odzieniem nic się nie stanie. Odpowiednio impregnowane nie będzie narażone na wpływ czynników zewnętrznych, takich jak wilgoć, kurz, promienie słoneczne. Dzięki temu nie wyblaknie, nie zmieni koloru, a skóra pozostanie w nienaruszonym stanie.

Czym jednak czyścić odzież skórzaną? Przede wszystkim profesjonalnymi preparatami przeznaczonymi do danego rodzaju skóry. Inaczej bowiem będziemy pielęgnować naturalne skóry gładkie, licowane, a inaczej zamsz lub nubuk.  Najlepiej oczywiście zapytać sprzedawcę podczas zakupu, z jakim rodzajem skóry mamy do czynienia i jakiej pielęgnacji ona wymaga. Jest to najlepszy i najprostszy sposób, aby dowiedzieć się od profesjonalistów, jak zawczasu zadbać o dany rodzaj okrycia. Pamiętajmy, aby ślepo nie ufać poradom w Internecie dotyczących domowych sposobów na pielęgnację kożucha, bowiem często mają one negatywny wpływ, przyczyniając się do jego niszczenia.