Dlaczego warto wybierać odzież ze skóry naturalnej?

Wielu z nas wielokrotnie stało przed dylematem, czy kupić coś drożej czy taniej. Obecnie na rynku znajdziemy podróbki niemalże wszystkiego. Rynek zalała fala produktów imitujących pierwowzór. A co ciekawe – rzeczy te cieszą się niezwykłą popularnością. Nie inaczej jest również w przypadku odzieży skórzanej, która, nie ukrywajmy, nie należy do najtańszych. Wysokiej jakości skóra jest towarem luksusowym ze względu na swoje wyjątkowe właściwości i rodzaj estetyki. Na co się jednak zdecydować, kiedy stoimy przed wyborem pomiędzy skórą naturalną a ekologiczną?

odzież skórzanaPowiedzmy sobie szczerze, że skóra ekologiczna tak naprawdę z ekologią ma niewiele wspólnego, aby nazywać ją zgodnie z jej właściwościami, powinniśmy używać nazwy „skóra syntetyczna”. Imituje ona bowiem skórę naturalną i bynajmniej nie ma pochodzenia zwierzęcego. Jeśli chodzi o jej właściwości, to nie jest rzeczą trudną odróżnienie jej od prawdziwej skóry. Po pierwsze – jest mniej elastyczna. Po drugie zazwyczaj jej wewnętrzna strona podklejona jest materiałem tekstylnym, podczas gdy naturalna skóra posiada charakterystyczną „zamszową” strukturę. Skóry syntetyczne pozbawione są również właściwego dla skór naturalnych zapachu. Posiadają za to inną, nieprzyjemną woń.

Czy są to wystarczające powody, aby wybierać skórę naturalną? Moim zdaniem tak, aczkolwiek rozumiem osoby, które nie mogą pozwolić sobie na tego typu zakup lub też nie chcą ze względu na swoje przekonania. Uważam jednak, że odzież naturalna ze względu na swoje właściwości posłuży znacznie dłużej, a zamiast kilku zakupów w przeciągu 10 lat, warto dokonać jednego, lecz porządnego.